Maks Gerşon Kimdir?

Maks Gerşon kimdir? Gerşon, iflas ile başlayan iş hayatının bugünlere gelme serüvenini genç girişimciler için anlattı. Maks Gerşon’un başarıları, hataları ve tavsiyeleri ile iş hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

MAKS GERŞON KİMDİR?

Maks Gerşon kendi ağzından hikayesini şöyle anlatıyor:

“99 krizinde babam battıktan sonra yıllarım sokaklarda geçti. Bir tek annem ‘aç kalmazsın, her zaman bir kap yemek bulunur.’ derdi. Buraya geldiğimizde sadece borçlarımız vardı. Çok varlıklı bir ailenin oğlu hiçbir zaman olamadım. Firmamı kurarken kimse destek vermedi. ‘Yapma, şimdi olmaz, şimdi yapamazsın.’ gibi söylemlerde bulunuldu. Onlar sadece moralinizi bozar…

İşimi kurduktan sonra tek desteği ailemden aldım. İşi kurma noktasında bir tek annem ‘burada her zaman çorban var. Her zaman dene’ dedi. Bu doğrultuda devam ettik ve bu noktaya geldik.

Ben Maks Gerşon. 1981 İstanbul doğumluyum. Mesleki hayatım dışarıda çalışarak, pazarlamacılık yaparak, yıllarımı sokakta geçirerek geçti. 99 krizinde babam battıktan sonra 2000 yılında askere giderek 18 ay askerlik yaptım. Döndüğümde sadece borçlarımız vardı. Babamdan tek dileğim ben askerden döndükten sonra bana bir iş bulmasıydı. Askerden döndükten sonra üzerimizdeki borçları temizlemek için yıllarca didindik. 10 yıl sokaklarda çantayla gezerek pazarlamacılık yaptım.

10 yıl sonra kendi işimi yapmaya karar verdiğimde çevremdeki herkes yapamazsın, kriz var gibi söylemlerde bulundular. Kimseyi dinlemeyin, sadece kendinize güvenin başarı hiçbir zaman tesadüf değildir.

MKS KAĞITÇILIĞIN KURULUŞU

maks gerşon kimdir

2010 yılında kendi dükkanımı açıp çalışmaya başladım. Bugün yanımda onlarca kişi çalışma arkadaşları mevcut. Onlarla birlikte yapıyoruz her şeyi. Hiçbir zaman hayatta tek başınıza olamazsınız. Yanınızdaki insanlardan güç alır bu şekilde başarılı olursunuz.

2010’da kendi dükkanımı açtıktan sonra tek başıma çalıştım. Sabah 8’de dükkanımı açıp gündüz malları taşıyıp faturalarımı kesip çalışıyordum. Akşam ise 7’den sonra gelip muhasebeyi öğreniyordum. 7 ile 12 arası muhasebeyi öğrenmekle geçiyordu. 3-4 ay bu şekilde uyumadan geçti zaman. Sonrasında yavaş yavaş çalışma arkadaşları eklendi, 3, 5, 7, 10 derken 20 kişiye kadar yükseldik dükkanda. Suan onlarca kişi hep birlikte çalışıp burada başarılar elde ediyoruz.

Firmamız ithalatçı konumundadır. Yıllarca yurt dışından ithalat yapıp, yüklü miktarlarda kağıt getirdik. Türkiye’de kendi branşımızda ilk 10’a girdik. İthalatını yaptığımız kağıtları burada matbaa, gazete, ajans sektörlerine satarak geçimimizi sürdürmekteyiz.

Firmamız 2010 yılında kurulduğundan dolayı bugüne kadar müşteri portföyünü çok genişletmiştir. Yaklaşık bin’e yakın müşteri ağımız mevcuttur. Türkiye’nin her tarafına mal satmaktayız. Arkadaşlarımız tüm şehirleri geziyor, ziyaret ediyor ve dostlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Biz müşterilerimize müşteri gözüyle değil, dost gözüyle, ailemizin bir parçası gözüyle bakıyoruz.

Çalıştığım yerdee 8 sene çalışmamın sonunda firma zora girip batma noktasına geldi. Bana iş öğrettiği için iki sene daha çok cüzi şartlarda maaş almadan ve hatta haklarımı almadan çalıştım. Bu sadece işi öğrendiğim içindi. Sonunda olmayacağını anladığımda kendi işimi kurmaya karar verdim. Tek başıma bunu başardım. Şimdi ise iş gücümüzü ve ekibimizi büyüttük. Ve her geçen yıl misliyle büyümeye devam ediyoruz.

İşi kurduğum zaman en büyük korkum hastalanıp dostlarıma, müşterilerime mal tedariği edememekti. Hayatımda tek kaygım bu oldu. Verdiğimiz sözleri tuttuğumuz için bugünlere gelip başarılı olduk. Hayatta sözleri tutmak en büyük değerdir.

MKS Kağıtçılık ürünlerini görmek için tıklayın

MKS KAĞITÇILIĞIN DAĞITIM SÜRECİ

mks kağıtçılık

İş görüşmelerini muhakkak kendim yaparım. Yanımıza alacağımız takım arkadaşımızın muhakkak dürüst, titiz, temiz ve kendini belli eden özelliklerde olması gerekmektedir.

Türkiye’de çok fazla kağıt üretimi olmadığı için hepimiz kağıtlarımızı, mallarımızı, getirdiğimiz ürünleri, ürün gamlarını yurt dışından ithal etmekteyiz. Başta Çin olmak üzere tüm Avrupa, Amerika, dünyanın her yerinden mal getirmekteyiz. Getirdiğimiz kağıtları kendi depolarımızda rezerve edip, kendi lojistik ağımızla müşterilerimize sevk etmekteyiz.

Maks Gerşon kimdir? sorusunun yanıtı bu şekilde…